Chára si pripísal plusový bod

09.04.2013 Celý región

New York 9. apríla (TASR) -Hokejisti Bostonu zvíťazili v noci na utorok v zápase zámorskej NHL doma nad Carolinou 6:2. Bruins sa tak revanšovali za poslednú prehru 1:2 s Montrealom a v tabuľke Východnej konferencie im patrí štvrtá priečka.

Kapitán medveďov Zdeno Chára strávil na ľade 20:08 minúty, pripísal si na konto jeden plusový bod a dve trestné minúty. Držitelia Stanleyho pohára z roku 2011 rozhodli o svojom triumfe nad "hurikánmi" už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Pri oboch góloch Brada Marchanda asistoval český veterán Jaromír Jágr, ktorý má v troch zápasoch od výmeny z Dallasu bilanciu 1+2. "V poslednom čase nám to tam príliš nepadalo. Bolo príjemné vracať sa do šatne po ofenzívne vydarenom zápase," povedal pre zámorské médiá Marchand, ktorého dva góly doplnil v prvej tretine Rich Peverley. Keď sa potom v druhom dejstve presadili aj Andrew Ference a Jordan Caron, viedli domáci už vysoko 5:0. Inak skvele chytajúceho Tuukku Raska, ktorý zneškodnil 40 striel a vyhlásili ho za prvú hviezdu, pripravili o čisté konto až dva zásahy Hurricanes z tretej tretiny. Najskôr znižoval Patrick Dwyer a druhý gól hostí obstaral Drayson Bowman. Posledné slovo ale patrilo Bostonu, za ktorý v 57. minúte upravil finálnu podobu skóre Nathan Horton.

Tretí triumf v rade zaknihovali hráči Vancouveru, ktorí zdolali na svojom ľade Phoenix 2:0. Čisté konto si udržal brankár Cory Schneider, ktorý zlikvidoval 19 striel súperových hráčov. Americký brankár zatiahol roletu už po ôsmy raz v kariére. Víťazný gól kosatiek obstaral už v ôsmej minúte prvej tretiny Ryan Kesler, ktorý nastúpil len na svoj ôsmy zápas po devätnásťzápasovej absencii v tejto sezóne. "Každý hokejista sa snaží, aby prispel svojím dielom k dobrému výsledku a mne sa to dnes večer podarilo," povedal Kesler. "Som však len jedným kúskom z celej mozaiky. Takých kúskov máme viac, len na kvalitný tím je potrebné, aby zabrali súčasne."

Edmonton, ktorý nestačil na Anaheim (1:2), prehral už tretí duel v rade. Momentálne delia jedenástych "olejárov" od postupového ôsmeho miesta v Západnej konferencii štyri body. Ducks si mädlia ruky z dodatočného angažovania skúseného útočníka Radka Dvořáka, ktorý sa do zámoria vrátil až po vypadnutí Davosu z play-off švajčiarskej ligy. Tridsaťšesťročný český hokejista sa vo svojom piatom tohtoročnom štarte za káčerov prezentoval druhým a tretím gólom sezóny. Svoj prvý gól po návrate do NHL Dvořák strelil 3. marca proti Dallasu.

Výsledky:
BOSTON - CAROLINA 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Góly: 8. a 18. Marchand, 4. Peverley, 24. Ference, 31. Caron, 57. Horton - 51. Dwyer, 51. Bowman. Brankári: Rask - Peters (8. Ellis),
strely na bránku: 36:42.
Diváci: 17.565.

TORONTO - NY RANGERS 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Góly: 40. a 50. Kessel, 12. Van Riemsdyk, 32. O'Byrne - 35. a 43. R. Nash, 49. Stepan.
Brankári: Reimer - Lundqvist,
strely na bránku: 28:34.
Diváci: 19.437.

COLORADO - CALGARY 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 22. B. Malone - 31. Červenka, 37. Cammalleri, 57. Tanguay.
Brankári: Giguere - MacDonald,
strely na bránku: 40:34.
Diváci: 13.444.